Павлов О. І. Оцінювання потенційної ефективності кодування мовлення різними параметрами лінійного прогнозування / О. І. Павлов, Ф. Ф. Дубровка // Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника. – 2020. – № 9(699). – С. 531–548. – (Известия высших учебных заведений)
Складова документа:
Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника : научно-технический журнал. № 9(699). Т. 63 / НТУ Украины "Киевский политехнич.ин-т" // Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника. – Киев, 2020. – (Известия высших учебных заведений)
Анотація:
В статті представлено результати оцінювання потенційної ефективності кодування форми спектральної обвідної (ФСО) мовленнєвих сигналів (МС) методом лінійного прогнозування (ЛП) з використанням різних наборів альтернативних еквівалентних параметрів (АЕП), серед яких лінійні спектральні пари/проекції LSP (Line Spectral Pairs/Projections) і лінійні спектральні частоти LSF (Line Spectral Frequencies), та альтернативні до них лінійні спектральні параметри найвищого розщеплення LSP-HS і LSF-HS (LSP of Highest Splitting, LSF of Highest Splitting). Результати отримано на запропонованому підході, що базується на застосуванні методу ЛП до кодування ФСО МС з максимальним перекриттям кадрів під час його аналізу, розгляді такої схеми кодування як наближення до відповідного аналогового векторного джерела у кожному з просторів АЕП, покроковому проектуванні в кожному з них відповідної векторної кодової книги з поступовим збільшенням її розміру та використанні на кожній стадії її проектування ідеальної схеми векторного квантування з повним пошуком. За результатами аналізу у кожному з просторів АЕП обчислено залежності «спотворення–швидкість» та запропоновано узагальнену функцію їх апроксимації. Описано методику, яка дозволяє для кожного простору АЕП оцінити нижню межу Шеннона, дисперсію еквівалентного джерела Гауса, диференційну ентропію, надлишковість, значення вагової константи в узагальненій формулі ентропії та інші ентропійні характеристики кодування еквівалентних джерел (параметри ФСО МС) у цих просторах. Запропоновано та обчислено показники ефективності реального та потенційного кодування відповідних АЕП. Показано, що за сукупністю запропонованих показників ефективності найкращі результати демонструють простори лінійних спектральних параметрів найвищого розщеплення LSP-HS та LSF-HS.
Тема:
- УДК
- 621.396.21 Системи з використанням згасаючих коливань або модульованих хвиль. Телефонічні радіосистеми Ключові слова
- прогнозування, прогнозирование, forecasting
- кодування, кодирование, encoding
- лінійне прогнозування мови, линейное прогнозирование речи
- спектральна обвідна мова, спектральная огибающая речь