Вид документа:

Кваліфікаційна робота здобувача вищої освіти
ІНФ
Бєлява Д. Р. Дослідження методів розпізнавання об'єктів на складному фоні : магістерська атестаційна робота, пояснювальна записка / Д. Р. Бєлява ; кер. роботи доц. Бритік В.І. ; ХНУРЕ, Кафедра Інформатики. – Харків, 2014. – 84 с. : CD


Статистика використання: Видач: 0

Анотація:
Метою даної роботі є реалізація та дослідження фільтру для пошуку об'єкту на зображенні зі складним фоном. Суть фільтру полягає у створенні скануючої рамки та підрахунку характеристик частини зображення, яка потрапляє до рамки, та аналізу результатів розрахунків. Принцип роботи фільтру полягає у послідовному скануванні досліджуваного зображення з кроком, який задає користувач та порівняння отриманих характеристик з характеристиками шуканого об'єкта. Рівень допустимого відхилення значень характеристик від еталонного зображення також може регулюватися користувачем програмного засобу. У роботі також розглянуті існуючі на даний момент фільтри Sobel та Laplace для виділення контуру. Проведено опис цих алгоритмів, які є базовими для багатьох інших.
Рiшення подiбних задач мало мiсце в науцi, однак вони вирiшували трохи iншi проблеми i не могли повною мiрою вiдповiсти на запитання, яким образом надiйти при вiдображеннi й аналiзi об'єкта. У цiй дипломної роботi розглядається проблема можливостей даного методу i його впровадження для автоматизацiї рiзних процесiв.

ОБРАЗ, ОБ'ЄКТ, АЛГОРИТМ, РОЗПIЗНАВАННЯ, СЕГМЕНТАЦIЯ, ФIЛЬТР, МАСКА.



Целью данной работы является реализация и исследование фильтра для поиска объекта с заданными геометрическими характеристиками на изображении со сложным фоном. Суть фильтра заключается в создании сканирующей рамки и подсчета характеристик части изображения, которая попадает в рамку, и анализ результатов расчетов. Принцип работы фильтра заключается в последовательном сканировании исследуемого изображения с шагом, который задает пользователь и сравнение полученных характеристик с характеристиками искомого объекта. Уровень допустимого отклонения значений характеристик от эталонного изображения также может регулироваться пользователем програмного средства. В работе также рассмотрены существующие фильтры Sobel и Laplace для выделения контура. Проведено описание этих алгоритмов, которые являются базовыми для многих других.
Решение подобных задач имело место в науке, однако они решали несколько иные проблемы i не могли в полной мере ответить на вопрос, каким образом поступить при отражении и анализе объекта. В этой дипломной работе рассматривается проблема возможностей данного метода i его внедрения для автоматизации различных процессов.

ОБРАЗ, ОБЪЕКТ, АЛГОРИТМ, РАСОПЗНАВАНИЕ, МАСКА, СЕГМЕНТАЦИЯ, ФИЛЬТРЫ.